Pisali o nas:
„Cień człowieka” – pokaz multimedialny łączący obraz, animację, dźwięk i światło. Wspólny projekt Roberta Nowaka - autora mrocznych, surrealistycznych grafik - Pawła Murlika - muzyka zajmującego się widowiskami multimedialnymi, współtwórcy i pomysłodawcy bydgoskiego SYNTH ART. FESTIVAL oraz pochodzącego z Japonii pianisty, absolwenta bydgoskiej Akademii Muzycznej, a obecnie wykładowcy tamże Takayuki Hirata. Rzecz o tyle ciekawa, że Paweł Murlik, który zajął się multimedialną realizacją całości projektu, to cżłowiek mający na koncie takie widowiska, jak: wszystkie dotąd wyprodukowane widowiska z cyklu SYNTH ART. FESTIVAL oraz scenariusz i współprodukcja U 23 Otwarcie Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy; wejście do Uni Europejskiej – scenariusz i produkcja finału „EUROPA”; Puchar Europy w Lekkiej Atletyce SPAR 2004 – kier. artystyczny otwarcia imprezy i współprodukcja. Tutaj Murlik proponuje spotkanie raczej kameralne, skłaniające do zadumy nad kondycją człowieka i brudem egzystencji. Wszystko utrzymane w mrocznym, perwersyjnym klimacie zarówno dzięki grafikom Nowaka, jak i elektronicznej muzyce ilustrującej pokaz, poprzeplatanej z nastrojowym dźwiękami fortepianu Hirata.

Paweł Murlik.

Paweł Murlik

Urodzony w Bydgoszczy w 1975 roku. Od dziecka interesował się techniką, a w szczególności urządzeniami pracującymi na scenie. Od młodych lat miał styczność z estradą dzięki swojemu ojcu, który pracował jako akustyk, w zespole estradowym. Niejednokrotnie, już jako nastolatek, uczestniczył w przygotowaniach koncertów. Również w innej dziedzinie Paweł Murlik poszedł w ślady ojca. Przez wiele lat uczęszczał na prywatne lekcje gry na instrumentach muzycznych. To zaowocowało faktem, iż poznał scenę też z innej strony.
Grał w zespołach: BODYSNATCHER, DAYDREAM, LITTLE WINGS.
Współpracował z muzykami takimi jak:
Witold Albański (LORD VADER, JARY BAND) , Sebastian Makowski (PTAKY), Adam Płotnicki,  Takayuki Hirata.
Jednocześnie cały czas pasjonowała go technika multimedialna od zaplecza.
Oprócz organizowania przeróżnych koncertów i innych form scenicznych, zajmował się realizacją nagrań (Studio CARIT ART.), produkcją audycji telewizyjnych (TVP Bydgoszcz „Scena” i „Muzyczny Kram), a także tworzeniem widowisk ( SYNTH ART).Obecnie Paweł Murlik odpowiada za technikę w Śląskim Teatrze Tańca, a także komponuje na zamówienie utwory muzyczne.


Aneta Murlik

Aneta Murlik

Aneta Murlik (Lemańska) - swoją karierę zawodową rozpoczęła tuż po studiach. Pracowała dla jednej z poznańskich agencji, zajmujących się niecodziennymi zleceniami. Od prostych akcji promocyjnych, po duże zlecenia mające na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej. Akcje miały miejsce na terenie śląskich miast, a w szczególności większych placówek handlowych. Często organizacja takich przedsięwzięć wymagała koordynacji pracy kilkudziesięciu osób.
Wspólnie z mężem (Pawłem Murlikiem) postanowili połączyć siły i na bazie swoich doświadczeń stworzyli firmę Murlik Multimedia. Obecnie Aneta Murlik pracuje razem z mężem przy większości zleceń.